O NAS

Witamy na naszej stronie.

Znajdziecie Państwo tutaj przede wszystkim informacje dotyczące firm w Skierniewicach – rzemieślników zgromadzonych w Cechu Rzemiosł Różnych. Tą tematykę przybliżają następujące tematy: Cech w Skierniewicach, władze Cechu, nasza działalność, spis rzemieślników w Skierniewicach.

Na naszej witrynie można także przeczytać o historii rzemiosła w Skierniewicach i zobaczyć unikalne zdjęcia z archiwum Cechu. Ponadto przygotowaliśmy specjalne materiały, które wskażą odpowiedzi na pytania: kto może zostać rzemieślnikiem? Jak zostać rzemieślnikiem? Jakie warunki trzeba spełnić? Jakie są formalności dla rzemieślników?

Osobny dział dla mediów obejmuje słownik – podstawowe pojęcia na temat rzemiosła oraz ciekawostki z dziejów rzemiosła i historii Skierniewic. Materiały „do pobrania” zawierają przepisy – podstawy prawne rzemiosła oraz relacje prasowe na temat rzemieślników w Skierniewicach i działalności Cechu. Życzymy udanej lektury!

Informacje o Cechu Rzemiosł Różnych w Skierniewicach:

 1. Cech jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą przesiębiorców-rzemieślników, głównie z terenu Skierniewic i regionu, ale także innych części Polski.
 2. Cech należy do Izby Rzemieślniczej w Łodzi oraz do Związku Rzemiosła Polskiego – największej (300 tys. firm) i najstarszej w kraju struktury samorządu gospodarczego.
 3. Cech, pod auspicjami Izby Rzemieślniczej w Łodzi, gromadzi rzemieślników- wysoko wykwalifikowanych przedsiębiorców, których umiejętności są potwierdzone przez system nauki zawodu, organizację egzaminów oraz wydawanie dowodów kwalifikacji rzemieślników.
 4. W Cechu Rzemiosł Różnych w Skierniewicach zrzeszają się rzemieślnicy następujących specjalności: blacharze samochodowi, cukiernicy, elektrycy samochodowi, fryzjerzy, kominiarze, krawcy, lakiernicy samochodowi, mechanicy samochodowi, monterzy instalacji sanitarnych, piekarze, stolarze, ślusarze (metalurdzy).
 5. Cech działa na podstawie Ustawy o rzemiośle z dnia 22 marca 1989r. (Dz.U.02.112.979) oraz na podstawie własnego Statutu zarejestrowanego w Sądzie Gospodarczym w Łodzi.

Struktura organizacyjna CECH w Skierniewicach:

 • Członkowie Cechu:
  Pierwszy Podstarszy Cechu – Krzysztof Ziombski
  Drugi Podstarszy Cechu – Czesław Kuś
  Sekretarz zarządu Cechu – Marek Sobczyński
  Członek zarządu cechu – Ryszard Targowski
  Członek zarządu cechu – Karolina Kacprzak
 • Komisja Rewizyjna Cechu:
  Przewodniczący komisji – Wojciech Rochalski
  Zastępca przewodniczącego komisji – Włodzimierz Skurzyński
  Członek komisji -Dorota Gońda
 • Sąd Cechowy:
  Przewodniczący – Zbigniew Gradowski
  Zastępca przewodniczącego -Jolanta Kocemba

Księga cechowa z 1819r:

„WImie Panskie Amen
Ksiąszka Wykazuiąca zgromadzenie Maistrow Profesyi Stolarskiey w Mieście Skierniewicach znaiduiącychsie w Roku 1819 rozpoczęta…”

Otwarte

pn-pt w godz. 8-16.

Zapraszamy interesantów
pn-pt w godz. 9-14
(prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny)

ADRES

ul.Rawska 37
96-100 Skierniewice

NIP, REGON

NIP 836-10-13-198
REGON 000759452

Telefon

46 833 35 87,
505 861 802